Sauny

Sauny - súčasť wellnessu

Sauny - súčasť wellnessu

PARNÁ SAUNA

Parná sauna je dnes štandardnou súčasťou verejných a domácich wellnessov. Poskytuje príjemný relax v teplom a vlhkom prostredí a zároveň má aj priaznivé zdravotné účinky na ľudský organizmus.
V priestore klasickej parnej sauny je vlhkosť 100% pri 50°C a viditeľná para.

Parný kúpeľ sa odporúča ako prvý saunový chod a uvoľní Vás takpovediac zvnútra. Inhalujte jemnú paru hlboko do pľúc. Dýchacie cesty sa prevlhčia, vodná para odstraňuje hlieny a pomáha pri prechladnutí, zachrípnutí, kašli a pri zápale čelových dutín. Prostredníctvom arómy pridanej do pary sa priaznivé efekty znásobujú.

Teplý a vlhký vzduch zvyšuje pružnosť tkanív a svalov. Zmierňuje bolesti a uvoľňuje stuhnuté svalstvo. Dokonca môžu byť zmiernené aj reumatické ochorenia, zvyšuje sa pohyblivosť kĺbov a svalov.
Ideálna dĺžka pobytu v parnej saune je 15 – 20 minút. Organizmus sa v parnej saune otužuje, pobyt v parnej saune má priaznivé účinky na krvný obeh a je zároveň aj optimálnym prostriedkom na zníženie citlivosti na počasie.

Parná sauna by mala byť určite súčasťou relaxačného priestoru v rámci Vášho domáceho wellnessu.

Ponúkame Vám dodávku a inštaláciu privátnych parných sáun, buď štandardizovaných rozmerov alebo aj presne na mieru, ideálne v rámci širšieho návrhu Vášho domáceho wellnessu.

FÍNSKA SAUNA

Fínska sauna je najčastejšie postavená z dreva, priestor sauny je vyhriaty saunovou pecou na teploty medzi 80°C až 100°C.


Sedacie lavice sú usporiadané v dvoch až troch radoch, pričom teplota vzduchu stúpa s výškou. V saune je dôležitá cirkulácia vzduchu, takže do sauny je plynule privádzaný čerstvý vzduch. Saunovanie pôsobí pozitívne na vegetatívny nervový systém a zvyšuje schopnosti imunitného systému, takže slúži najmä na otužovanie proti chorobám z prechladnutia a všeobecnú detoxikáciu organizmu.


Z technického hľadiska sú v dnešných fínskych saunách používané elektrické pece, obklady stien sa robia zo severského smreka, hemloku alebo cédra, lavice a opierky sa vyrábajú z dreva abachi (africká bezsuková drevina) alebo topoľa.

Prihlásenie